Zwycięstwo z Żórawiną!

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - KS ŻÓRAWINA 4:1 (0:0)
Skład: K.Janusz, B.Kozak, P.Kowalski, D.Liberek, P.Koziarski, T.Zakrzewski(80'Dutko), K.Lenartowicz(30'K.Liberek), M.Antosiewicz, A.Andrusiak(60'Wenderski), K.Rożek, K.Rybak(85'Gagat)
Bramki: Adam Andrusiak 58' Krzysztof Rożek 75' 91'(rz.k), Krystian Rybak 67'

W sobotę 16 listopada nastąpił ostatni akcent piłkarskiej jesieni sezonu 2019/2020 na średzkim stadionie - po dwóch trafieniach Rożka, bramkach Andrusiaka i Rybaka pokonujemy 4:1 Żórawinę.
Pierwsza połowa praktycznie bez fajerwerków - goście broniący się całym zespołem zamurowali dostęp do swojej bramki kontratakując groźnie, nasz zespół szukał sposobu na rozmontowanie obrony Żórawiny ale brakowało konkretów. Obie ekipy czyhały na błąd przeciwnika, jedną z pierwszych okazji na otwarcie spotkania miał w 10 min Rybak ale piłka po jego uderzeniu zza pola karnego uderzyła w słupek wychodząc poza boisko.
W 25 minucie z kontuzją boisko opuszcza Lenartowicz a do gry wchodzi Kamil Liberek.
Goście w 30 minucie mogli wyjść na prowadzenie ale piłka po strzale trafiła w spojenie słupka i poprzeczki naszej bramki!
W drugiej połowie emocji nie zabrakło - zaczęło się od trafienia Żórawiny w 56 minucie kiedy po zagraniu z środka boiska piłkę na boku przejął Królik i wejściem z bocznego sektora w pole karne zakończył mocnym uderzeniem przy słupku pokonując Karola Janusza!
Zabieramy się do odrabiania strat i już w pierwszej akcji po wznowieniu mocny strzał na bramkę gości oddaje Paweł Koziarski ale minimalnie niecelnie.
Wyrównujemy w 58 minucie - walkę w powietrzu o piłkę wygrywa Rybak zgrywając do wybiegającego na czystą pozycję Andrusiaka. Nasz pomocnik nie zwykł marnować takich sytuacji i mimo asysty obrońców pokonuje bramkarza gości strzałem pod poprzeczkę!
Spotkanie nabiera rumieńców bo goście nie zamierzali łatwo oddawać punktów i też szukali swoich okazji do zdobycia kolejnej bramki.
Prowadzenie obejmujemy po akcji z 67 minuty - zagranie między obrońców od Kamila Liberka wykorzystuje Krystian Rybak i strzałem przy słupku pokonuje bramkarza gości!
Żórawina próbuje jeszcze walczyć ale w 75 minucie dobijamy gości trzecią bramką zdobytą przez Rożka, który wykończył naszą akcję po przejęciu piłki w środkowym sektorze boiska.
Do końca spotkania trwał typowa wymiana ciosów - goście szukali swoich okazji na zdobycie kontaktowej bramki ale dobrze spisywała się nasza obrona z wracającym po wyleczeniu kontuzji Danielem Liberkiem.
W końcówce spotkania stwarzamy kilka okazji na podwyższenie wyniku, min w 86 minucie doskonałej sytuacji na zdobycie bramki nie wykorzystuje Karol Gagat uderzając w bramkarza gości z 6 metra, na bramkę Deryńskiego uderzali także Wenderski, Kamil Liberek i Robert Dutko.
Wynik został ustalony w 92 minucie - rajd Rożka w polu karnym gości kończy się faulem obrońców, sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę zdobywając po raz drugi w tym spotkaniu bramkę dla naszego zespołu.
Cieszy zwycięstwo, martwią kontuzję - już przed spotkaniem okazało się, że niezdolny do gry w tym spotkaniu będzie Maciek Buksa, z kontuzjami murawę opuszczali Lenartowicz i Andrusiak!
Na ostatnie spotkanie rundy jesiennej udajemy się 23 listopada do Kobierzyc - spotkanie w sobotę o godz. 13.30!