Nasza Liga
Druga porażka! Przegrywamy z Żórawiną!

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - KS ŻÓRAWINA 0:1 (0:1)
Skład: K.Janusz, P.Koziarski, Z.Antosiewicz, F.Zając, K.Błach, B.Rybka(65'R.Dutko), K.Liberek(75'Zakrzewski), Ł.Staroń, A.Andrusiak(65'Wójcik), P.Ignasiak(75'Wenderski), B.Matyja.

Kolejna porażka - po ubiegło tygodniowej przegranej w Brzezinie tym razem ulegamy 0:1 KS Żórawina.
Już początek spotkania pokazał, że tego dnia czeka nas trudne zadanie - goście od pierwszych minut prezentowali się lepiej od naszego zespołu, szybko odbierali nam piłkę wyprowadzając groźne ataki, nam brakowało dokładności co powodowało, że traciliśmy piłkę dając kolejne szanse na atak Żórawinie.
W 22 minucie tracimy bramkę - akcję gości strzałem z 20 metra kończy Marszałek pokonując bezradnego Janusza.
Ruszamy do odrabiania strat ale z naszych akcji niewiele wynikało - traciliśmy piłkę na 20-30 metrze, obrona gości rozbijała nasze ataki, jeśli oddawaliśmy strzały to były one bardzo niecelne.
W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie - nie udawało nam się stworzyć zagrożenia pod bramką Żórawiny a goście atakowali groźnie uderzając min w poprzeczkę naszej bramki.
Trener wprowadzał na murawę nowych zawodników ( na boisku pojawił się min wracający do gry po dłuższej przerwie Maciej Wenderski) szukając sposobu na zmianę wyniku, ale nie udało nam się pokonać broniącego w bramce gości Deryńskiego mimo dobrych okazji Wójcika i Dutki.
Przed nami kolejne spotkanie - w sobotę 18 maja udajemy się do nowego lidera Zachodu Sobótka, który wykorzystał porażkę Moto Jelcza Oława w Oleśnicy i pokonując w Bierutowie Widawę wskoczył na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.