Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej!

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - GKS KOBIERZYCE 3:1 (0:0)
Skład: K.Janusz, Z.Antosiewicz, M.Buksa, R.Dutko, P.Koziarski, T.Zakrzewski, K.Liberek, T.Zakrzewski, A.Andrusiak, J.Szafran(80'Rybka), K.Rybak(53'Rożek), M.Wójcik(80'D.Liberek)
Bramki: Kamil Liberek 64', Mateusz Wójcik 73' Daniel Liberek 85'(rz.k)

Jest zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej! Po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonujemy groźny zespół z Kobierzyc i po serii trzech spotkań bez wygranej odnosimy dziewiąte zwycięstwo w rundzie jesiennej.
Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie bo zarówno goście jak i my potrzebowaliśmy trzech punktów po serii niezbyt udanych ostatnich ligowych potyczek dlatego już od pierwszych minut oba zespoły ruszyły do ataku.
Akcje przenosiły się z jednego pola karnego pod drugie ale dość długo trwało zanim udało się nam wypracować groźniejszą sytuację - pierwszą okazję w 20 minucie miał Adam Andrusiak, po którego główce piłka przeleciała nad poprzeczką.
W 30 minucie po serii dryblingów w polu karnym gości znalazł się Wójcik, ale nie zakończył tej akcji strzałem.
Kolejną dobrą okazję mamy w 38 minucie, kiedy wrzutkę w pole karne gości zamyka Andrusiak, ale zabrakło centymetrów żeby umieścić piłkę w siatce.
W odpowiedzi Kobierzyce stwarzają zagrożenie pod naszą bramką po stałym fragmencie gry.
W końcówce pierwszej połowy strzał na bramkę gości oddaje Kuba Szafran, ale bramkarz wybija piłkę za linię boczną.
Druga połowa to już prawdziwa wymiana ciosów - w jednej z pierwszych akcji rajd lewą stroną przeprowadza Andrusiak, wjeżdża w pole karne i zagrywa do Rożka ale strzał tego ostatniego blokują obrońcy.
W 64 minucie obejmujemy prowadzenie - piłka po wymianie kilku podań trafia do Kamila Liberka a ten strzałem z ponad 20 metrów pokonuje bramkarza gości! Nasz kapitan nie zdobywa bramek seriami ale jak już pokonuje bramkarza rywali to bramki są iście filmowe. Tak było i tym razem - piłka po soczystym uderzeniu wpadła obok słupka do bramki, bramkarz był bez szans.
Kobierzyce rzucają się do odrabiania strat ale w 73 zdobywamy drugą bramkę - kolejny rajd aktywnego Andrusiaka kończy się zagraniem wzdłuż bramki gości a całą akcję finalizuje Wójcik zdobywając gola na 2:0!
W kolejnych minutach akcje przenosiły się z jednej połowy na drugą a ostatnie dziesięć minut nasi kibice zapamiętają na długo - w 85 minucie w naszym polu karnym faulowany jest zawodnik gości a jedenastkę pewnie wykonuje Flejterski. Bramka kontaktowa napędza gości którzy rzucają się ataków ale to do nas należy ostatnie słowo. W 88 minucie piłkę na prawej stronie otrzymuje Bartek Rybka, ucieka obrońcy który fauluje naszego zawodnika w polu karnym i tym razem sędzię wskazuje na jedenastkę dla naszego zespołu.
Do piłki podchodzi Daniel Liberek i strzałem w lewy róg pokonuje bramkarza GKS-u. Sędzia dolicza cztery minuty do podstawowego czasu gry ale mimo naporu gości po ostatnim gwizdku możemy cieszyć się z zwycięstwa!
Pokonujemy 3:1 bezpośredniego rywala w walce o czołowe lokaty odnosząc zwycięstwo po niezwykle ciekawym i emocjonującym spotkaniu. Teraz czas na odpoczynek w już w styczniu wracamy do treningów.