Seniorzy przegrywają 0:3 w Radwanicach!

2017-10-07
KOLEKTYW RADWANICE - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 3:0 (1:0)
Skład:K.Janusz, M.Wójcik, M.Świder, K.Frukacz(80'Rybka), K.Liberek, W.Ciołek(80'D.Liberek), P.Koziarski, B.Skóra, R.Dutko(80'Drączkowski), M.Wenderski, P.Rybak(46'Rożek)

Druga z rzędu porażka naszego zespołu - przegrywamy w Radwanicach z Kolektywem 0:3 tracąc bramki po fatalnych błędach w obronie całego zespołu. W trzech ostatnich spotkaniach zdobywamy tylko punkt, tracąc dodatkowo dziewięć bramek! Tracimy za łatwo bramki i to przed następnymi spotkaniami, min z liderem z Prusic już w najbliższą sobotę, musimy zdecydowanie poprawić!
Spotkanie w Radwanicach zaczęliśmy dobrze stwarzając w pierwszych dwudziestu minutach co najmniej trzy stuprocentowe sytuacje. Graliśmy agresywnie, walka o piłkę toczyła się na całym boisku i już w 10 minucie po strzałach Wojtka Ciołka i Maćka Wenderskiego dwukrotnie bramkarz gospodarzy ratował ich przed utratą bramki. W 18 minucie po asyście Wenderskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Paweł Koziarski, ale przestrzelił nad bramką.
Niestety, niewykorzystane sytuacje zemściły się już w 26 minucie kiedy Kolektyw zdobywa pierwszą bramkę po stałym fragmencie gry - rzut wolny z dwudziestego metra, wrzutka którą przecina zawodnik Radwanic i kieruje piłkę do naszej bramki obok bezradnego Karola Janusza.
Ruszamy do odrabiania strat, szarpiemy, oddajemy strzały ale bramkarz gospodarzy bronił bardzo pewnie.
Drugą połowę rozpoczynamy od akcji Rożka i Wenderskiego, ale strzał tego ostatniego był za słaby aby pokonać bramkarza Kolektywu. W kolejnej akcji strzał Wojtka Ciołka z 11 metra mija słupek bramki.
W 66 minucie gospodarze kontrują nas zdobywając drugą bramkę - szybkie wyjście z prawej strony zamyka Siudak, zdobywając bramkę dla Radwanic.
Nie mamy już nic do stracenia i ruszamy do kolejnych ataków, w akcję ofensywne włącza się min. Mateusz Wójcik ale broniący się całym zespołem Kolektyw rozbija nasze ataki wyprowadzając groźne kontrataki. W końcówce spotkania atakujemy praktycznie całym zespołem co wykorzystują gospodarze, podwyższając prowadzenie na 3:0 po szybkim wyjściu sam na sam z naszym bramkarzem.
Bolesna porażka naszego zespołu bo w starciu z beniaminkiem liczyliśmy na punkty, ale musimy szybko wrócić do naszego dobrego grania z początku rundy bo przed nami konfrontacje z zespołami z czuba ligowej tabeli!
Już w sobotę 14 października spotkanie z liderem Orłem Prusice! Zapraszamy na godz.15.00!!!