Polonia Środa Śląska - oficjalna strona klubu - News: Bielany odprawione z 5 bramkami!

Bielany odprawione z 5 bramkami!

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - POLONIA BIELANY WROCŁAWSKIE 5:0 (1:0)
Skład: S.Idziorek - J.Dudziak, B.Kozak, K.Rybka, P.Rudnicki, T.Zakrzewski, K.Liberek(85' Grzegorczyk), J.Biliński, P.Piela(70'Styciuk), K.Żbik(80'Więckowski), Ł.Skolimowski(90'Spring).
Bramki: Jakub Biliński 2' 88', Łukasz Skolimowski 57' 74', Kamil Liberek 66'

Piłkarski nokaut podopiecznych trenera Pedryca! Nasz zespół zaaplikował pięć ciosów imienniczce z Bielan Wrocławskich odnosząc efektowne zwycięstwo. Od początku spotkania ruszyliśmy do ataków, pierwszą akcję sfinalizował Łukasz Skolimowski ale został zablokowany przez obrońców Bielan. Piłka po rzucie rożnym trafiła pod nogi Kuby Bilińskiego który uderzył przy słupku i pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach gra się wyrównała, goście próbowali sforsować naszą obronę ale bez skutku. W 32 minucie przed szansą na zdobycie drugiej bramki stanął Kuba Biliński ale przestrzelił minimalnie. W drugiej połowie nasza przewaga nie podlegała dyskusji – od początku ruszyliśmy do ataków. W 46 minucie przechwyt w środku pola kończy się zagraniem do Łukasza Skolimowskiego który uderza na bramkę gości. Piłkę blokują obrońcy którą po wybiciu przejmuje Biliński, uderza ale bramkarz broni wybijając na 30 metr. Tam do futbolówki dopada Rudnicki, uderza i trafia w słupek! W kolejnej akcji na bramkę uderza ponownie Biliński. Okres naszej przewagi finalizujemy w 57 minucie po bramce Skolimowskiego, który wykorzystał zagranie z boku pola karnego. Od 62 minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce Ostrowskiego, który ostro sfaulował wychodzącego z kontratakiem Bartka Kozaka. Na bramkę gości sunęły kolejne ataki – w 66 minucie do zagranej w pole bramkowe gości piłki dopada Liberek i zdobywa bramkę na 3:0! Na boisku rządził nasz zespół dokładając w kolejnych minutach kolejne bramki. W 74 minucie swoją drugą bramkę zdobywa Łukasz Skolimowski. Po zagraniu z środka pola popularny Skolim wjechał w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Bielan. W 88 minucie swój bardzo dobry występ drugą bramką udokumentował Jakub Biliński. Przejmujemy piłkę przed polem karnym gości, zagranie do Bilińskiego kończy się uderzeniem naszego pomocnika przy słupku i piłka znalazła się w siatce! Wygrywamy to spotkanie po bardzo dobrej grze całego zespołu! Wielkie brawa! Druga pozycja w ligowej tabeli została obroniona! Teraz przed nami ostatnia kolejka - w sobotę 11 czerwca udajemy się do Kobierzyc! Drodzy Kibice! Musicie tam być i wspierać nasz zespół! ZAPRASZAMY!

Udział w rozgrywkach współfinansowany w 77,93% z budżetu Gminy Środa Sląska w kwocie 245000 tys zł.